top of page

Klasikinė pavlova su uogomis

  • Writer: Danielė Kesylytė
    Danielė Kesylytė
  • May 30, 2020
  • 2 min read

Kadangi orai jau šiltėja, vasara jau tuoj tuoj pasibels į duris, vakarai ilgi, o saulėlydžiai nuostabūs, pamaniau, jog metas pradėti dalintis lengvesniais, vasariškesniais desertais. Vienas tokių – pavlova, arba kitaip - balerinų desertas. Nesakyčiau, kad jis iš tiesų toks lengvas, nes cukraus čia tikrai netrūksa, bet pavadintas jis vienos balerinos pavarde, tad tebūnie. Tai morenginis padas, dengtas grietinėlės ir maskarponės kremu su kalnu uogų ar kitų mėgstamų vaisių.

Pirmą kartą pamačiau kaip jis gaminamas ,,Beatos virtuvėje”, kai buvo pakviesta Nida Degutienė, kuri ir atskleidė visas paslaptis, bet procesas man pasirodė gana ilgas ir sudėtingas. Kadangi buvau tik ką nusipirkusi virtuvinį kombainą, pagalvojau, kad tai puiki pirmoji užduotis jam, nes nenoriu pusvalandį ranka plakti baltymų :) Taip jis ir gimė mūsų namuose, o dabar užima svarbią vietą vasaros desertų eilėje. Labai gaila, jog šio deserto sezoną pradėjau su uogomis dar ne iš daržo, bet šiais metais gaminu jį tikrai ne paskutinį kartą, tad ištaisysiu šią klaidą :)

O skonis tikrai ypatingas. Morengas įgauna zefyro minkštumą ir tąsumą, kremas subalansuoja saldumą ir atneša tokį gaivumo prieskonį, o uogos yra tiesiog viską į vietas sustatantis ir būtinas ingredientas, jei iš tiesų norite panirti į vasarą visa galva. Taaaigi, ko laukiam? Pasiraitokim rankoves ir kimbam į darbus!



Morengui:


225ml kiaušinių baltymų (6 – 7 kiaušiniai)

330g cukraus

1 valg. šaukšto krakmolo

1,5 – 2 arbatinio šaukštelio acto

Kremui:


250g maskarponės

250ml plakamosios grietinėlės

Dauuug uogų

1. Pirmoji diena - morengas. Šaltus kiaušinių baltymus atskiriame nuo trynių ir paliekame juos kambario temperatūroje, kad geriau išsiplaktų. Labai švariai nuplauname ir nusausiname indą, kuriame gaminsime, kad neliktų nė trupučio riebalų, nes tai trukdys baltymui gerai standėti.

2. Pagaliau galime pradėti. Į dubenį pilame baltymus ir pradedame plakti. Kai jie suputoja, pradedame berti cukrų. Čia prireiks laiko, nes cukrų bersime po vieną šaukštą per minutę. Per tą laiką, indelyje sumaišiome krakmolą ir actą, mišinį supilame į baltymus tada, kai visas cukrus bus subertas, ir liks vos 30 sekundždių plakimo. Taigi, morengui plakti aš užtrukau beveik pusvalandį, bet laikas gali svyruoti nuo 20 iki 30 minučių.



3. Morengo kepimas. Įkaitiname orkaitę iki 150° temperatūros ir paruošiame skardą. (Čia galite rinktis, ar daryti vieną didelį tortą, ar skirstyti jį porcijomis. Bet svarbu, kad visi pyragėiai tilptų į vieną skardą.) Imame pieštuką, lėkštę ar puodelį (jei gaminsite porcijomis) ir apvedame apskritimus. svarbu nepamiršti, jog kepdami morengai šiek tiek išsiplės, tad nepadarykite apskritimų labai arti vienas kito. (Šiam kartui dariau devynias dideles porcijas, bet jei ruošiatės vakarui su svečiais, siūlyčiau gaminti didelį tortą). Dabar apverčiame kepimo popierių kad pieštuko žymės neliestų maisto ir formuojame šulinius. Stenkimės per daug nespausti, nevartyti šios masės, nes vis dėl to tai baltymai. Jie lengvai gali pakeisti savo struktūrą.

4. Mūsų orkaitė jau įkaitinta, bet prieš pat šaunami į ją morengus/morengą, temperatūrą sumažinkime iki 120°. Dabar jau galime kepti. Kepame valandą laiko, o vėliau neatidarinėdami paliekame nakčiai orkaitėje, kad visiškai atvėstų.



5. Antra diena – kremas. Iš šaldytuvo traukiame labai šaltą maskarponę ir grietinėlę. Maskarponę paplakame elektriniu plaktuvu, pilame grietinėlę ir laukiame, kol kremas sutvirtės. Svarbu neperplakti, nes kitaip jis virs varškės konsistencijos.

6. Formavimas. (Formuoti reikėtų prieš pat patiekiant desertą, kad jis neprarastų kiekvieno sluoksnio unikalumo.) Iš orkaitės išimame jau atvėsusius ir sutvirtėjusius morengus/morengą, ant viršaus dedame kremą, o ant jo – kalną mėgstamiausių uogų.

Sėkmės, kantrybės ir malonumo gaminant!

 
 
 

Comments


Užsiprenumeruokite el. paštu

  • vaniles_sokis

Ačiū!

bottom of page